Pallotti-Hostel

Studentka z Pallotti-Hostel w telewizji

 

Magdalena Korzekwa - studentka z Pallotti-Hostel - 10 stycznia wzięła udział w debacie telewizyjnej na temat: „Czy czekać z seksem do ślubu?” Choć nie miała łatwego „przeciwnika” odważnie broniła katolickiej etyki seksualnej.

 

Magdalena Korzekwa pochodzi z Boronowa k. Częstochowy, jest studentką Uniwersytetu Warszawskiego, w pallotyńskim akademiku mieszka od samego początku jego istnienia – już drugi rok. W zeszłym roku przewodziła katolickiej organizacji studenckiej Soli Deo w Uniwersytecie Warszawskim. Wiele czasu poświęca na pisanie: jest dziennikarką – stale współpracuje w kilkoma redakcjami katolickimi. Ponadto, w jej bogatym dorobku pisarskim znajduje się kilkanaście książek poświęconych miłości, przyjaźni oraz świętości. Z telewizją Magda pierwszy raz spotkała się, gdy rozpoczęła w 2000 roku prowadzenie programu Ziarno w TVP 1.

 

Do debaty telewizyjnej na temat seksu w poniedziałkowym wydaniu programu „Pytanie na śniadanie” (TVP 2) została zaproszona jako reprezentant środowisk katolickich. W programie dyskutowała z prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem. Choć jak przyznaje „nie miała łatwego zadania”, próbowała przekonać swojego rozmówcę oraz widzów o tym, że warto żyć w czystości przed ślubem.

 

Rozmowę z udziałem Magdy można obejrzeć na stronie:

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/czy-czekac-z-seksem-do-slubu/3782065

 

Wojciech Sadłoń SAC      

Opiekun duchowy Pallotti-Hostel