Pallotti-Hostel

Twój Czas, Twój wybór

     
Czas ciąży, porodu od strony medycznej, na czym polega terapia ciężarnej i płodu?

Czy aborcja ma jakikolwiek związek z antykoncepcją?

O tym opowiedziała lek. Ewa Maria Prokop, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
    Spotkanie z cyklu Twój czas, Twój wybór na temat: „Poznaj ciążę w trosce o zdrowie przyszłej Mamy i Dziecka", odbyło się 10 marca 2011 roku o godz. 19.30 w Pallotti Hostel na ul. Skaryszewskiej 12. Poprowadziła je lek. Ewa Maria Prokop.
 
     „Temat ciąży jest nieustającym źródłem badań naukowców od chwili, gdy odkryto między innymi ultrasonografię. Mimo to kwestie moralne, etyczne i filozoficzne budzą ciągle pewne wątpliwości. Przyjrzymy się bliżej aspektom medycznym, które w najbardziej praktycznym wymiarze dotykają tego zagadnienia. Obserwując wzrastający płód będziemy dowiadywać się szczegółów co do jego fizjologii. Zrozumiemy niesamowity moment przyjścia człowieka na świat, jakim jest poród. W kolejnej części przyjrzymy się bliżej niepłodności i patologii ciąży. Dowiemy się o najnowszych metodach diagnostyki i terapii ciężarnej i płodu. Spotkanie zakończymy przemyśleniami w jaki sposób te informacje korelują z polskim prawem aborcyjnym. Czy aborcja ma jakikolwiek związek 
z antykoncepcją?”
Lek. Ewa Maria Prokop
 
 Organizator: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej www.warszawa.ksm.org.pl

Patroni: Adonai, Stolica24.eu, Chrześcijanin.pl, Dlastudenta.pl, Studente.pl, Wiara.pl, ASK Soli Deo, Niedziela, Ichtis, Warszawa.pl 

Relacja ze spotkania: 

Dla przyszłych rodziców

„Poznaj ciążę w trosce o zdrowie przyszłej Mamy i Dziecka” – tak brzmiał temat kolejnego spotkania z cyklu „Twój czas, Twój wybór”, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej 10 marca 2011r. w Domu Studenta Pallotti-Hostel przy ul. Skaryszewskiej.

– Zakładamy, że od początku waszego wspólnego życia będziecie starali się przyjmować dziecko, które się pojawi, w sposób odpowiedzialny, z miłością – mówiła prowadząca, lek. Ewa Maria Prokop. – Udowodniono, że pełna rodzina ma korzystny wpływ na zdrowie kobiety już w czasie ciąży, a w późniejszym okresie dziecko wzrasta zdecydowanie lepiej.

Uczestnicy poznali przedstawione w przystępny sposób etapy rozwoju płodu,  a także szczegóły na temat patologii ciąży, metod diagnostyki i terapii. Wiele pytań wywołała kwestia prawidłowego odżywiania przyszłych mam. Dodatkową atrakcją była możliwość przećwiczenia porodu na specjalnym fantomie.

Kolejne spotkanie z cyklu, dotyczące aspektów medycznych metody in vitro, odbędzie się 14 kwietnia o godz. 19.30.                                                                         

tekst pochodzi z Tygodnika „Idziemy”, nr 12 (289)