Pallotti-Hostel

Inauguracja roku akademickiego 2015/16

W Pallotti-Hostel rozpoczął się kolejny już rok akademicki. Obchody zainaugurowała msza święta odprawiona przez ks. Wojciecha Sadłonia SAC, opiekuna duchownego akademika, w kaplicy domu prowincjalnego. Następnie nowi mieszkańcy zostali w hollywoodzkim stylu powitani przez ks. Piotra Niedzielę SAC, dyrektora Pallotti-Hostel oraz studentów mieszkających w akademiku od dłuższego czasu.

Furorę zrobił film nakręcony przez grupę mieszkańców pod przewodnictwem Alberta Andrzejewskiego, obecnego strażnika domu. Nowi współlokatorzy mogli nauczyć się dzięki niemu panujących w akademiku zasad współżycia społecznego oraz utrzymania porządku.

Obecnie w Pallotti-Hostel w 40 pokojach jedno- i dwuosobowych mieszka ok. 60 osób. Studiują oni na najlepszych warszawskich uczelniach – Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Collegium Civitas i wiele innych. Oprócz nauki, nasi mieszkańcy angażują się również w działalność organizacji studenckich na swoich uczelniach oraz w inne formy aktywności społecznej i rozwoju, m.in. w działania Centrum Myśli Jana Pawła II.

Pallotti-Hostel tworzy bezpieczne, wolne od używek środowisko dla studentów. Mogą oni również korzystać z kaplicy z Najświętszym Sakramentem, wsparcia opiekuna duchowego czy formacji, która w tym roku przebiega dwuścieżkowo – jedna ze ścieżek dotyka tematów humanistycznych a druga teologicznych. Życie akademika ubogacają liczne wyjścia i spotkania organizowane przez mieszkańców, ostatnio np. na film „Zakazany Bóg”.

J. Staszek, student SGH