Pallotti-Hostel

Dom Studenta

Pallotti-Hostel w Warszawie przy ul. Skaryszewskiej 12 w domu pallotynów (Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego) istnieje od 2009 r. W duchu założyciela św. Wincentego Pallottiego, który dążył do ożywiania wiary i rozpalania miłości wśród wierzących, pallotyni prowadząliczne dzieła apostolskie chcąc dotrzeć do różnych środowisk i grup społecznych. Jedną z nich są studenci, stąd powstał akademik dla studentów uczelni warszawskich, w którym mieszkając mogą nie tylko zdobywać wiedzę, lecz także  pogłębiać formację ludzką i religijną.

Pallotti Hostel stwarza dobre warunki studiowania, ale też do zaangażowania w różnych ruchach i przedsięwzięciach mających na celu kształtowanie pełni człowieczeństwa. W ramach działalności akademika organizowane są spotkania dyskusyjne, prelekcje, uczestnictwo w konferencjach i sympozjach. Studenci przeżywają wspólnie ważne wydarzenia patriotyczne i religijne. W czasie wolnym biorą udział we wspólnych wycieczkach w ciekawe regiony Polski.

Stały dostęp do kaplicy z Najświętszym Sakramentem, możliwość uczestnictwa w cotygodniowej Eucharystii i codziennej wieczornej adoracji stwarza warunki do pogłębiania życia religijnego.

Studenci mają do dyspozycji wspólną świetlicę z telewizorem, schowek na rowery, przechowalnię rzeczy osobistych na czas wakacji, a na każdym piętrze pomieszczenie kuchenne do przygotowywanie posiłków z lodówkami i pralką.